šipkaobchod

Ubytování v Parostrojním pivovaru

V technické památce je možné se ubytovat nejen v apartmánu Cicvárek, ale ve startovním provozu rovněž ve třech nově vybudovaných podkrovních apartmánech: Tománek, Rosenberg a Keller a v jednoduchém pokojíku Klíma. Jednotlivé pokoje jsou nazvány po význačných historických osobnostech spjatých s naším pivovarem - po lobečských sládcích Josefovi Tománkovi (1907-1921), Bohuslavovi Kellerovi (1882-1895) a Františkovi Klímovi ml. (1929-1945). A dále po majiteli Dr. Rudolfovi Cicvárkovi (1891-1902) či inženýrovi Josefovi Rosenbergovi, kteří přebudovali v 90. letech 19. stol. náš pivovar do současné podoby parostrojního podniku.

Pro podrobnější informace a rezervace ubytování nás kontaktujte nejlépe písemně mailem na adresu: info@lobec.cz, nebo telefonicky na čísle 775 314 719. V mailu, prosím, uveďte váš telefon, ať vám můžeme zavolat zpět a komunikaci urychlit. Někdy naše emailová odpověď skončí ve vašem spamu, ověřte to.

Malé děti bez nároku na lůžko mají ubytování zdarma. Níže uvedená cena nezahrnuje snídani, všechny apartmány jsou vybaveny vlastními kuchyňami. Můžete u nás platit i kartou.

Parkování je možné zdarma přímo u pivovaru. Kola odstavíte ve dvoře. Aparmány mají kvalitní internetové wifi připojení, televizory však ne.

 

Apartmán Cicvárek

Fotografie apartmánu Cicvárek naleznete na našem webu zde: foto

Stylově jedinečný apartmán Cicvárek je umístěn ve druhém podlaží - v podkroví nad starou varnou. Tento netradiční rozlehlý prostor s podlahovou plochou 135 m2 je určený spíše pro hosty oceňující design a alternativu nebo i pro skupinu přátel. Je vybaven vlastním sociálním zázemím se sprchou, malou kuchyňkou s ledničkou, myčkou, varnou deskou i pračkou.

Celkem je v apartmánu připraveno osm lůžek. Apartmán má jednak klasickou manželskou postel s dvoulůžkem š. 1,6m, další čtyři lůžka o celkové š. 3,4 m jsou netradičně umístěna vedle sebe v původním železném nýtovaném vodním rezervoáru z 19. století a přístupná jsou po žebříčku. Podobně je ve druhém někdejším rezervoáru připraveno i další dvoulůžko š. 1,4m.

Industriální design apartmánu byl oceněn v publikacích o architektuře jako je např. Ročenka Česká architektura 2014/2015 či Architektura Konverzí a byl Českou komorou architektů v rámci celkové obnovy lobečského pivovaru za ČR nominován na udělení prestižní evropské architektonické ceny Mies Van der Rohe Award 2017.

Cena apartmánu za noc je přibližně 2.200,- Kč (vč. DPH) při obsazenosti jedním až čtyřmi hosty na alespoň dva dny. Za každou další osobu se připlácí 390,- Kč. Ubytovací poplatek obci je 5,- Kč/os. Konkrétní cenu stanovujeme v závislosti na termínu a obsazenosti apartmánu. Ve všední dny je cena příznivější, o víkendech a svátcích je naopak vyšší. Pro individuální hosty lze rezervovat pobyt minimálně na dvě noci. Lastminute termíny ve všední dny jsou cenově výhodnější. V červenci a srpnu jsou možné pouze celotýdenní pobyty od soboty do soboty.

 

Apartmány Tománek, Rosenberg a Keller

Fotografie apartmánu Tománek naleznete na našem webu zde: foto 

Fotografie apartmánu Rosenberg naleznete na našem webu zde: foto

Fotografie apartmánu Keller naleznete na našem webu zde: foto

Tři nové prostorné apartmány jsou umístěny v podkroví historické budovy pivovarských sklepů a mají samostatné vstupy ze zahrady či komunikace v horní části areálu. Podlahová plocha čtyř až osmilůžkového apartmánu Tománek, který je vybaven dvěmi samostatnými ložnicemi s dvoulůžky a obytným pokojem s dvěmi přistýlkovými dvoulůžky, je  95 m2.  Podlahová plocha dvou až šestilůžkových apartmánů Rosenberg a Keller, které jsou vybaveny jednou ložnicí s dvoulůžkem a obytným pokojem s dvěmi přistýlkovými dvoulůžky, je 70 m2. Apartmány mají vlastní sociální zázemí se sprchou a vybavené kuchyňky s ledničkou a varnou deskou.

Cena apartmánů za noc je přibližně 2.000,- Kč (vč. DPH) při obsazenosti jedním až čtyřmi hosty na alespoň dva dny. Za každou další osobu se připlácí 390,- Kč. Ubytovací poplatek obci je 5,- Kč/os. Konkrétní cenu stanovujeme v závislosti na termínu a obsazenosti apartmánu. Ve všední dny je cena příznivější, o víkendech a svátcích je naopak vyšší. Pro individuální hosty lze rezervovat pobyt minimálně na dvě noci. Lastminute termíny ve všední dny jsou cenově výhodnější. V červenci a srpnu jsou možné pouze celotýdenní pobyty od soboty do soboty.

 

Pokojík Klíma

Fotografie pokojíku Klíma naleznete na našem webu zde: foto

Nový pokojík pro ubytování hostů je umístěn ve zvýšeném přízemí historické budovy pivovarských sklepů a má vstup přes předsíň sklepů ze dvora pivovaru. Podlahová plocha pokojíku klíma je 18 m2. Pokojík je vybaven čajovou kuchyňkou s ledničkou, dřezem a vařičem. Pokojík má vlastní sociální zázemí se sprchou.

Cena pokojíku za noc je 1.000,- Kč (vč. DPH) při obsazenosti 2 osobami na alespoň dva dnyPobyt lze rezervovat minimálně na dvě noci. Lastminute termíny ve všední dny jsou cenově výhodnější. V červenci a srpnu jsou možné pouze celotýdenní pobyty od soboty do soboty.

 

 

Jak se k nám dostanete
:

Ideální cesta do Lobče a za lobečským pivem je na kole či pěšky, nejlépe tak poznáte Kokořínsko. Vesnickou památkovou zónou Lobeč (s Muzeem Eduarda Štorcha) prochází modrá turistická trasa ze Mšena (s památkovým art-decovým koupalištěm), pokračující krásnou krajinou a lesy dále přes Nosálov (vesnická památková rezervace s unikátním souborem lidové architektury), na rozhlednu na Vrátenské hoře (dominanta Kokořínska, 508 m.n.m.) až na hrad Housku. Lobčí rovněž projedete na kole např. z Kokořínského dolu (hlavní atraktivita Kokořínska s Pokličkami a hradem Kokořín), přes Nosálov, po cykloturistické trase č. 0008. Dalšími atraktivitami v okolí jsou pískovcové skalní bludiště u Romanova (7 km), hrad Bezděz (13 km), Hrad houska (13 km), vesnická památková rezervace Žďár (8 km), Máchovo jezero (16 km) a obecně CHKO Kokořínsko a Máchův Kraj.

Doporučit můžeme také příjezd do pivovaru lokálkou na zastávku Vrátno (cca 2 km od pivovaru po silnici), pro romantiky pak zastávku Skramouš (cca 2 km od pivovaru po modré turistické trase). Vlakem na Lobeč je to ideální především z Mladé Boleslavi, cesta trvá kolem půlhodinky. Od 30.3.2019 do 28.10.2019 o všech sobotách, nedělích a státních svátcích vypravují dráhy z Prahy do Mšena retro Kokořínský rychlík. Z pražského Vršovického nádraží vyjíždí v 8:35 hod. a do Mšena dorazí o dvě hodiny později. Zpět se vrací ze Mšena v 17:00 hodin.

Autem k nám dorazíte po silnici 3. třídy Mšeno - Doksy přes Mšeno (od Mělníka, D8), nebo od Doks. Dále ze směru od Mladé Boleslavi nebo od Benátek n.J. (D10) přes obec Bezno a Vrátno. Parkovat můžete na některé ze tří odstavných ploch přímo u pivovaru.

 

 

Tip na pěší výlet v okolí pivovaru:

Přijedete-li do Lobče autem, zaparkujte na parkovišti u pivovaru a udělejte si po návštěvě u nás příjemnou zdravotní procházku pro vystřízlivění. Bývá tu krásně také na podzim a v zimě. Vypravte se z Lobče po modré přes vesnickou památkovou rezervaci Nosálov k rozhledně na Vrátenské hoře, otevřená je o víkendech celoročně, ve všedí dny od května do října. Cestou od rozhledny se vydejte k rozcestí "Na Fučíkovském" a pak po žluté na rozcestí "Nosálov okraj" a odtud neznačenou cestou lesem starým úvozem zpět do pivovaru. Délka fyzicky nenáročného okruhu je 8 km a zvládnou ji i malé děti. Pro zdatnější turisty můžeme doporučit protažení trasy od rozhledny až k tajemnému hradu houska (otevřeno od dubna do října).

 

Těšíme se na Vás!