šipkaobchod

Naše pivo


objednávky piva:

mail: kopecky@lobec.cz
tel. sládek Václav Kopecký: 733 576 885 (o víkendu správce pivovaru 777 314 716)

Pravidelně jednou týdně zavážíme partnerské podniky v Praze, Mělníku, Mladé Boleslavi, České Lípě a okolí. Partnerské podniky, které chtějí naše pivo čepovat exkluzivně, vybavíme vyčepním dvoukohoutovým zařízením značky Lindr.                                                                                                                  


 

Lobečské pivo vyrábíme v Čechách klasickým, staletími prověřeným postupem s velkou mírou ruční práce.

Všechny suroviny při vaření piva jsou pokud možno surové a neupravené, tak jak nám je pán Bůh stvořil.
Při této příležitosti rádi citujeme větu Benjamina Franklina, kterou však údajně nikdy neřekl:
"Beer is proof that god loves us and wants us to be happy - Pivo je potvrzením toho, že nás bůh miluje a chce abychom byli štastni.“

Pro vaření lobečského piva používáme kokořínskou vodu, pramenící v oblasti Stříbrníku u Vojtěchova v jádru chráněné krajinné oblasti. Naše voda je svým minerálním složením velmi vhodná k vaření světlých piv českého typu.

Slad pochází ze sklizně místních polí z Lobče a sousední vesničky Vrátno. Je sladován v blízké mšenské sladovně s tradicí od 19. století. Vedle své světlé barvy a kvality vyniká vysokým obsahem extraktivních látek, které dodávají našim pivům vysokou plnost bez použití tmavších sladů, jak bývá jinde zvykem.

Kvasničná kultura, která tvoří srdce každého piva, je čistý kmen získávaný z Výzkumného ústavu pivovarnického a sladařského v Praze. Nebo případně čistá kultura z laboratoře Fermentis.

Chmely, tak jak by tomu mělo být u piv českého typu, pocházejí z české produkce. Velká část pak přímo ze žatecké oblasti, vyhlášené produkcí těch nejkvalitnějších chmelů ve světovém měřítku.

Světlá piva plzeňského typu vyrábíme jednosladová.
Máme rádi tato piva bez sladů karamelových, mnichovských, vídeňských…
Naproti tomu do piv světových druhů se nezdráháme přidávat jak zahraniční slady, tak i chmely a kvasničné kmeny. Neboť do těchto piv patří.

Vlivem kvasnic je pivo zdrojem komplexu vitamínů a hlavně enzymů, které chrání jaterní buňky před negativními účinky alkoholu. Abychom pivo o tyto látky neochudili, žádné pivo nefiltrujeme a nepasterujeme.

Naše piva jsou živá, nefiltrovaná a nemohou dosáhnout takové trvanlivosti a stability jako piva ošetřená filtrací, pasterací a různými chemickými aditivy. Proto naše hospody pravidelně zavážíme, aby se k vám naše pivo dostalo vždy čerstvé, aby neleželo dlouhé týdny ve skladech a sklepech.

 


Pivovar Lobeč

Pivní listy našich piv

Lobeč Gruit

Tmavé bylinné svrchně kvašené pivo

Kokořínské byliny tvoří charakter piva Lobeč Gruit, které právě dozrálo!
Tahle tajemná tmavá podzimní třináctka z Parostrojního pivovaru v Lobči nás vrací do dávných časů, kdy pivu ještě nevládl chmel.
Tmavé bylinné svrchně kvašené pivo
Moderní středoevropská verze Gruitu se vaří v Lobči jednou v roce, začátkem podzimu. Byliny sbíráme sami první týden v červenci v Kokořínském dole a sušíme je na sladových půdách pivovaru. Chuť piva je karamelová, bylinná. Jemný říz, střední až lehce vyšší plnost těla. Hořkost je nižší, doznívání delší, karamelkové, bylinné, lehce ovocné (rozinky, třešně, jahody) a kořeněné.
Slady jsou použity světlý plzeňský, karamelový i pšeničný.
K zakvašení používáme kvasničný kmen, který má čistý chuťový profil.
Chmelíme jen zcela symbolicky jednofázově žateckým chmelem a výrazněji směsí kokořínských bylin.

 

Recept vznikl ve spolupráci s Pivním partyzánem.

EPM: 13%
IBU: 33
Alk. 5,6% obj.
Slady: mšenský světlý, pšeničný, karamelový
Chmel a byliny: Žatecký poloranný červeňák, hořké byliny
Kvasnice: svrchní

Lobeč Gruit

Lobeč Weissbier

C. k. pšeničné světlé

Klasický Weissbier - světlé pšeničné pivo se silnou intenzitou vůní a chutí, inspirované sentimentem po Rakouském mocnářství.

Tradiční svrchně kvašené pivo s nadpolovičním podílem pšeničného sladu. Barva piva je světle slámová, zakalená. Pivo je vysoce nasycené s bohatou pěnou. Vůně intenzivní s ovocnými tóny, kde převládá banán a hřebíček. Chuť je jemně nakyslá nasládle harmonická a sladová, osvěžující. Hořkost naopak téměř redukovaná k vyznění ovocných tónů.

Pivo je nefiltrované a nepasterované, proto je jemný zákal přirozený.

EPM: 12% 
IBU: 13,4
Alk. 4,8% obj.
Slady: pšeničný Bamberk, ječný mšenský světlý 
Chmel: Hallertau
Kvasnice: svrchní WB

Lobeč Weissbier

Lobeč Weisse

Svrchně kvašené světlé pivo typu Berliner Weisse

Osvěžující velmi slabé a nakyslé z poloviny pšeničné jemně chmelené pivo narůžovělé barvy a ovocitého nádechu po kokořínských trnkách.
EPM: 9,5%
IBU: 4,9
Alk. 3,8% obj.
Slady: světlý ječný a pšeničný
Chmely: Hallertauer Hersbrucker (DE), Sorachi Ace (JP)
Kvasnice: svrchní

Lobeč Weisse

Lobeč Wild & Lobeč Wild Berry

Divoké pivo inspirované belgickými lambiky

Svérázné divoké pivo z Kokořínska inspirované belgickými lambiky. Toto venkovské pivo jsme vařili v únoru s použitím místních surovin i nesladované pšenice. Chmelili jsme pro konzervaci piva jen starým zoxidovaným chmelem, aby nepřidal pivu hořkost ani aroma. Speciální směs divokých belgických kvasinek rodu brettanomyces a bakterií nás vrací do dob spontánního kvašení v otevřených spilečných kádích v prostředí s bohatou mikroflórou. V chuti piva Lobeč Wild je výrazná kyselost a hemží se tu různé ovocné tóny, koření, seno i vůně koňského sedla. Perlivost je u mladého Wildu výraznější, plnost těla nižší, osvěžující. Vyzrálé pivo bude ztrácet říz a nabírat kyselinku.

Pivo přinášíme pro tento belgický styl tradičně ve dvou variantách jako čistý Lobeč Wild a ochucený Lobeč Wild Berry, které v chuti i barvě jemně doplní bobule lesního ovoce. Obě piva lahvujeme do skleněných lahví s korkovým uzávěrem a ukládáme je do sklepů k víceleté archivaci, pouze 1000 lahví.

Složení: kokořínská voda, ječný slad (Mšeno), pšenice (z Lobče), příp. lesní ovoce (Kokořínsko), Chmel (ŽPČ)
EPM: 12°
Alc. 4,8% obj.
IBU: 8,6

Lobeč Wild & Lobeč Wild Berry

Lobeč Red

Svrchně kvašené pivo typu American Red Ale

Výrazný ale červené barvy s typickou chutí po sušenkách a buketem zralých angreštů, sauvignonu a tropického ovoce.

Vedle sladu světlého plzeňského je přidáván slad mnichovský, Carared a Melanoidní slad. Jejich kombinací získává pivo vyjímečnou barvu. pro hořkost chmelíme žateckým Premiantem. Pro buket sauvignonu a Agreštu novozélandským chmelem Nelson Sauvin, pro vůni tropického ovoce amarickým Amarillem. Tyto exotické chmely jsou přidávány i za studena.

Pivo je nefiltrované a nepasterované, proto je jemný zákal přirozený.

EPM: 12,3%
IBU: 31,8
Alk. 4,8% obj.
Slady: mšenský světlý, Mnichovský, Carared, Melanoidní 
Cmely: Premiant, Nelson Sauvin, Amarillo
Kvasnice: svrchní US-05

 

Lobeč Red

Lobeč Brown IPA

Svrchně kvašené pivo typu American India Pale Ale

Po letní kalifornské výpravě našeho sládka nezůstala v Lobči jen skvělá přednáška minulou sobotu ale hlavně pivní inspirace. Tato limitovaná várka tradiční lobečské ipy je až nebezpečně pitelná!

Silný ejl barvy tmavé mědi. V chuti a vůni doplňuje sladovost a karamelovou sladkost vyšší hořkost a bylinná a ovocná až citrusová chmelová aromata kalifornských chmelů. Slady jsou použity: světlý plzeňský jako základ, dále karamelový pro zajištění tmavší barvy i těla, potřebného pro vyvážení vyšší hořkosti. K zakvašení používáme americký kvasničný kmen, který prokvašuje i složitější cukry. Výsledný charakter piva je tak sušší.

Na čepu u nás v pivovaru bude Brown IPA od středy 21.8., k dostání také v láhvi. Závozy (Praha, Mělník, Mladá Boleslav) každý čtvrtek. Objednávky přijímáme od dnešního dne. 

EPM 14,1%
IBU: 45
Alk. 5,9% obj.
slady: mšenský světlý, karamelový
Chmel: Citra, Amarillo
Kvasnice: svrchní US-05

Lobeč Brown IPA

Lobeč Tománek 13°

Silný ležák lobečského sládka

K příležitosti státního svátku 28. října v technické památce Parostrojního pivovaru v Lobči u Mšena představujeme dlouho očekávanou novinku. Silný lobečský ležák je inspirovaný uměním někdejšího sládka pana Josefa Tománka, který tu působil v letech 1907 - 1921. Pivovar pod jeho vedením zažíval svá opravdová zlatá léta a proto je nám také dnes Josef Tománek se svými plnými hořkými ležáky vzorem a velkou inspirací.

Spodně kvašené světlé pivo silné
Dobře uleželé pivo se zralostí 45 dní. Speciál barvy světlé mědi, lehce zakalený s hustou stabilní pěnou a sladovou lehce karamelovou vůní. V chuti je Tománek střední plnosti a jemného žízu, sladový, lehce karamelový se střední hořkostí a lehce peprně chmelovými tóny i v doznívání chuti.
Pivo je nefiltrované a nepasterované, proto je jemný zákal přirozený.

EPM: 13,3%
IBU: 35,9
Alk. 5,2% obj.
Slady: mšenský Světlý, Víděňský, Karamelový 
Cmely: Premiant, Žatecký poloranný červeňák, Kazbek
Kvasnice: spodní

Lobeč Tománek 13°

Lobeč Dubbel

Světlé svrchně kvašené pivo belgického typu – Belgian Ale

Svrchně kvašené pivo typu belgian Ale.
Tmavě jantarové silné pivo s bílou pěnou nasládlé vůně ovoce a koření s komplexní mnohovrstevnatou chutí karamelu, rozinek, sušených meruněk i špetky koriandru s dlouhým hřejivým dozníváním.

EPM 14,0%
IBU: 24
Alk. 6,0% obj.
slady: mšenský světlý, karamelové
Chmel: Premiant
Kvasnice: svrchní kmen RIMB 154

Lobeč Dubbel

Lobeč Světlý ležák

Tradiční spodně kvašené pivo plzeňského typu

Světlé pivo, vařené ze světlého sladu plzeňského typu.
Robusnější bratr světlého výčepního, oproti němu přidáváme větší díl sladu, dosahujeme tak plnějšího těla, které si můžeme dovolit více ochmelit.
Chmelíme natřikrát žateckým chmelem.
Pivo je nefiltrované a nepasterované, proto je jemný zákal přirozený.

EPM: 11,3%
IBU: 36
Alk. 4,7% obj.
Slady: mšenský světlý
Chmel: Premiant, Žatecký Poloraný Červeńák
Kvasnice: spodní, kmen č.95

Lobeč Světlý ležák

Lobeč Letní Ale

Svrchně kvašené pivo typu English Pale Ale – Ordinary Bitter

Lobeč Letní Ale 8°
Svrchně kvašené pivo typu English Pale Ale – Ordinary Bitter
Pivo barvy světle jantarové.
Vzhledem k menšímu podílu sladu je pro dosažení adekvátní plnosti, vedle sladu světlého plzeňského, přidáván podíl sladu karamelového.
Chmelíme natřikrát chmelem Hallertauer Magnum a Citra. Pro vůni za studena přidáváme dvakrát americké chmely Amarillo a Citra.

EPM: 8,1%
IBU: 28
Alk. 3,1% obj.
Slady: mšenský světlý, bavorský Carahell
Chmely: Hallertauer Magnum, Citra, Amarillo
Kvasnice: svrchní US-05

 

Lobeč Letní Ale

WIT

Pšeničné pivo typu Belgian Witbier

Belgické svrchně kvašené pivo s 50% podílem pšeničného sladu.
V barvě světle zlaté s přirozeným zákalem, který dodává pšenice. Kmen použitých kvasnic, oproti tomu používaném při kvašení německého bratrance - Weissbieru, neuděluje pivu aroma banánů a žvýkaček. V chuti je více neutrální. Pivo je však kořeněné semenem koriandru a slupkou hořkých pomerančů. Sladová sladkost s tóny medu a vanilky je vyvážena vyšší kyselostí,
která dává pivu svěžest a nebezpečnou pitelnost.

EPM: 11,8%
IBU: 11
Alk. 4,8%
Slady: světlý ječný a pšeničný
Chmely: Premiant, ŽPČ
Kvasnice: svrchní, Fermentis K97

WIT

Lobeč Maibock

Jarní kozlík - silný ležák bavorského původu, který býval před sto lety oblíbený i u nás v Čechách.

Maibock neboli Heller bock je světlý ležák vařený na stejný obsah alkoholu jako má tradiční bock, jen je o něco světlejší a více chmelený. Jeho původ je ve srovnání s ostatními druhy bocku nový, často se jeho pití spojuje s jarem a měsícem květnem. Barva je světle jantarová. Pěna je bohatá, krémová a pevná, říz průměrný. Chuť ležáku je obvméně sladová, chemlovější.

Složení: kokořínská voda, ječné slady (plzeňský ze Mšena, mnichovský z Bamberka), bavorský chmel (Hallertauer Magnum, Hallertauer Hersbrucker).

Alkohol: Plato 14°, Alc. 5,4% obj.
Barva 9,7 EBC
Hořkost: 22,4 IBU
Kvasnice: W34/70

Lobeč Maibock

Lobeč Světlé výčepní

Tradiční spodně kvašené pivo plzeňského typu

Světlé pivo, vařené ze světlého sladu plzeňského typu.
V chuti se sladovost doplňuje s vyšší chmelovou hořkostí s jemným dozníváním.
Chmelíme natřikrát žateckým a tršickým chmelem Premiant a Žatecký Poloraný Červeńák.
Pivo je nefiltrované a nepasterované. Jemný zákal je přirozený.

Pivo oceněno Bronzovou pivní pečetí 2016

EPM 10,2%
IBU: 33
Alk. 4,2% obj
slady: mšenský světlý
Chmel: Premiant, Žatecký Poloraný Červeńák
Kvasnice: spodní, kmen č.95

Lobeč Světlé výčepní

Lobeč Černé výčepní

Tradiční tmavé spodně kvašené pivo plzeňského typu

Výrazně tmavé pivo se sušším vyzněním.
Kombinace sladu světlého plzeňského, mnichovského, karamelového a praženého.
V chuťovém profilu se sladová plnost a lehká karamelová sladkost doplňuje s chmelovou hořkostí a na česká černá piva sušším charakterem.
Chmelíme natřikrát tršickým a žateckým chmelem Premiant a Žatecký Poloraný Červeńák.

EPM 10,6%
IBU: 36
Alk. 4,5% obj
slady: mšenský světlý, mnichovský, karamelový, pražený.
Chmel: Premiant, Žatecký Poloraný Červeńák
Kvasnice: spodní, kmen č.95

Lobeč Černé výčepní

Lobeč ALE

Svrchně kvašené pivo typu English Pale Ale – Strong Bitter

Pivo barvy zlata.
Vedle sladu světlého plzeňského je přidáván slad karamelový, který dává pivu střední až plnější tělo a karamelovou sladkost.
Chmelíme natřikrát tršickým chmelem Premiant a Kazbek. Pro vůni přidáváme americký chmel Cascade.
Pivo je nefiltrované a nepasterované, proto je jemný zákal je přirozený.

EPM: 12,1%
IBU: 42
Alk. 4,8% obj.
Slady: mšenský světlý, karamelový
Cmely: Premiant, Kazbek, Cascade, Amarillo
Kvasnice: svrchní US-05

Lobeč ALE

Lobeč Zázvorák

Světlý ležák s trochou hřejivého zázvoru

Pro zimní i sváteční dny se z řemeslných piv z Lobče nejlépe hodí náš nový ležák Zázvorák. Limitovaná zimní dvouvárka - tuplák oblíbeného lobečského ležáku byla ochucena devíti kilogramy odšťavněného čerstvého zázvoru. Žádný cukr, nic kyselého, jen klasická jedenáctka z Lobče a trocha voňavého hřejivého zázvoru.

Lobeč Zázvorák 11°
Tradiční spodně kvašené pivo plzeňského typu.
Světlé pivo, vařené ze světlého sladu z mšenské sladovny.
Chmelíme natřikrát žateckým chmelem a do hotového piva přidáváme šťavu z čerstvého zázvoru.
Pivo je nefiltrované a nepasterované, proto je jemný zákal přirozený.

EPM: 11,3% 
IBU: 36
Alk. 4,7% obj.
Slady: mšenský světlý 
Chmel: Premiant, Žatecký Poloraný Červeńák
Kvasnice: spodní, kmen č.95

 

 

Lobeč Zázvorák

Lobeč Cascade / Summit / Willamette ALE

studeně chmelené,svrchně kvašené pivo typu american pale ale

Řada studeně chmelených piv americkými chmely
Požíváme pouze světlý slad abychom neovlivňovali aroma použitých chmelů 
K zakvašení používáme americký kvasničný kmen pro hluboké prokvašení. 
Pivo je nefiltrované a nepasterované, proto je jemný zákal je přirozený.

EPM: 12,1%
IBU: 52
Alk. 4,8% obj.
Slady: mšenský světlý
Cmely: Magnum Cascade / Summit / Willamette
Kvasnice: svrchní US-05

Lobeč Cascade / Summit / Willamette ALE

Lobeč IPA

Svrchně kvašené pivo typu American India Pale Ale

Pivo barvy světlé mědi. V chuti a vůni doplňuje sladovost a karamelovou sladkost vyšší hořkost a bylinná a ovocná až citrusová chmelová aromata amerických chmelů. Slady jsou použity: světlý plzeňský jako základ. Dále karamelový pro zajištění barvy a těla, potřebného pro vyvážení vyšší hořkosti a pšeničný pro stabilitu pěny. K zakvašení používáme americký kvasničný kmen, který prokvašuje i složitější cukry. Výsledný charakter piva je tak sušší. Na začátku chmelíme odrůdou Magnum. A těsně před koncem nešetříme chmely amerických odrůd Citra a Amarillo.

Pivo je nefiltrované a nepasterované, proto je jemný zákal je přirozený.

EPM 14,1%
IBU: 45
Alk. 5,9% obj.
slady: mšenský světlý, karamelové
Chmel: Magnum, Citra, Amarillo
Kvasnice: svrchní US-05

Lobeč IPA

Lobeč Stout

Černé svrchně kvašené pivo irského typu – Irish Dry Stout

Tmavé pivo hluboké černé barvy.
V chuti se objevují pražené tóny kávy, černé čokolády a karamelu.
Slady jsou použity světlý plzeňský, dva karamelové a pražený ječmen.
K zakvašení používáme anglický kvasničný kmen, který neprokvašuje složitější cukry. Pivo tak po zkvašení zůstává plnější v chuti.
Chmelíme jednofázově tršickým chmelem Premiant na vyšší hořkost, která však není dominantní.

EPM: 12,1%
IBU: 37
Alk. 5,1% obj.
Slady: mšenský světlý, karamelové, pražený ječmen
Chmel: Premiant
Kvasnice: svrchní S-04

Lobeč Stout

Lobeč Imperial Stout

Černé svrchně kvašené pivo anglického typu – Russian Imperial Stout

Silné opakní pivo hluboké černé barvy.
Pivo s komplexní vůní a chutí s tóny praženosti, lískových oříšků, čokolády, karamelu, černého ovoce a hřejivého alkoholu.
Slady jsou použity světlý plzeňský, dva karamelové a pražený ječmen.
K zakvašení používáme anglický kvasničný kmen, který neprokvašuje složitější cukry. Pivo tak po zkvašení zůstává plnější v chuti.
Chmelíme jednofázově tršickým chmelem Premiant na vyšší hořkost, která však není dominantní.

Pivo oceněno 2. místem na Jarní ceně českých sládků 2019

Pivo oceněno Bronzovou pivní pečetí 2016

EPM 18,4%
IBU: 37
Alk. 8,2% obj.
slady: mšenský světlý, pražený ječmen, karamelové
Chmel: Premiant
Kvasnice: svrchní S-04

Lobeč Imperial Stout

Lobeč Tripel

Světlé svrchně kvašené pivo belgického typu – Belgian Trappist Ale

Silné světlé pivo s ovocnými a kořeněnými přízvuky.
V chuti se vedle sladové plnosti uplatňují náznaky citrusů, ananasu a hřebíčku a hřejivého alkoholu. Tyto chuti přicházejí do piva díky speciálním kvasnicím svrchního kvašení pro belgické trapistické Ale - RIMB 154
Slad je požitý jen světlý plzeňský.
Chmeleno je jemně jednou tršickým chmelem Premiant, jen jako protiváha sladkosti.

Pivo zařazeno do encyklopedie Worlds Best Beers (2017, Ben McFarland & Tom Sandham)

EPM 18,7%
IBU: 26
Alk. 9,1% obj.
slady: mšenský světlý
Chmel: Premiant
Kvasnice: svrchní kmen RIMB 154

Lobeč Tripel

 

 

Výčepní Ležák Ale Stout Černé výčepní India Pale Ale Imperial Stout